- W czasie leczenia eliminujemy z diety: żywność przetworzoną (typu: ketchup, musztarda, gotowe sosy itp.); cukier (czyli wszystkie słodycze) ale także inne produkty, które zawierają cukry typu: bakalie, słodkie owoce (np. banany, mandarynki, pomarańcze, morele, śliwki, winogrona), słodzone napoje, słodkie jogurty, miód itp.; wieprzowinę, w tym gotowe wędliny, kiełbasy, parówki; gluten (pieczywo, makarony, pizza); mleko krowie, drożdże, alkohol. To wszystko odpada.
- Możecie jeść: kasze, ryż, chude mięsa (typu: indyk, wołowina), ryby, jajka, wszystkie warzywa, jabłka, grejfruty, jogurty naturalne (najlepiej kozie i owcze), sery, pieczywo bezglutenowe na zakwasie, soki warzywne, mleka roślinne.
- Zaleca się jeść dużo kiszonek (kapusty, ogórków), czosnku, pestek z dyni.
- Najlepiej jeść potrawy gotowane i pieczone, ograniczając smażone.
- Suplementujcie dietę antypasożytniczą probiotykami i olejkiem z oregano (który można kupić w aptece i sklepach zielarskich). Przyjmujcie olejek według zaleceń zamieszczonych na stronie w zakładce o olejach i olejkach.
W czasie leczenia istotne jest zachowanie odpowiedniej higieny w Waszym domu. Po podaniu pierwszej i kolejnych dawek leków przeciw pasożytniczych wypierzcie pościel, bieliznę osobistą, piżamy, ręczniki, pluszaki Waszych dzieci w wysokiej temperaturze; wymyjcie toalety.
Jeżeli macie zwierzęta to skonsultujcie z weterynarzem jednoczesne zaordynowanie Waszym pupilom odpowiednich leków.
Aby żyć zdrowo i kolorowo bez pasożytów myjcie jak najczęściej ręce i nauczcie tego nawyku Wasze dzieci. Myjcie też starannie warzywa i owoce, które spożywacie na surowo.
Powyższe zalecenia nie zastąpią diagnozy lekarskiej oraz leków anty pasożytniczych, które powinny być przyjmowane pod kontrolą lekarza. Uznanym specjalistą w tym zakresie jest dr Wojciech Ozimek.