Dieta anty pasożytnicza

By 3 marca, 2016Zdrowa dieta, Zdrowie
  1. W czasie leczenia eliminujemy z diety: żywność przetworzoną (typu: ketchup, musztarda, gotowe sosy itp.); cukier (czyli wszystkie słodycze) ale także inne produkty, które zawierają cukry typu: bakalie, słodkie owoce (np. banany, mandarynki, pomarańcze, morele, śliwki, winogrona), słodzone napoje, słodkie jogurty, miód itp.; wieprzowinę,  w tym gotowe wędliny, kiełbasy, parówki; gluten (pieczywo, makarony, pizza); mleko krowie, drożdże, alkohol. To wszystko odpada.
  2. Możecie jeść: kasze, ryż, chude mięsa (typu: indyk, wołowina), ryby, jajka, wszystkie warzywa, jabłka, grejfruty, jogurty naturalne (najlepiej kozie i owcze), sery, pieczywo bezglutenowe na zakwasie, soki warzywne, mleka roślinne.
  3. Zaleca się jeść dużo kiszonek (kapusty, ogórków), czosnku, pestek z dyni.
  4. Najlepiej jeść potrawy gotowane i pieczone, ograniczając smażone.
  5. Suplementujcie dietę antypasożytniczą probiotykami i olejkiem z oregano (który można kupić w aptece i sklepach zielarskich). Przyjmujcie olejek według zaleceń zamieszczonych na stronie w zakładce o olejach i olejkach.

W czasie leczenia istotne jest zachowanie odpowiedniej higieny w Waszym domu. Po podaniu pierwszej i kolejnych dawek leków przeciw pasożytniczych wypierzcie pościel, bieliznę osobistą, piżamy, ręczniki, pluszaki Waszych dzieci w wysokiej temperaturze; wymyjcie toalety.

Jeżeli macie zwierzęta to skonsultujcie z weterynarzem jednoczesne  zaordynowanie Waszym pupilom odpowiednich  leków.

Aby żyć zdrowo i kolorowo bez pasożytów myjcie jak najczęściej ręce i nauczcie tego nawyku Wasze dzieci. Myjcie też starannie warzywa i owoce, które spożywacie na surowo.

Powyższe zalecenia nie zastąpią diagnozy lekarskiej oraz leków anty pasożytniczych, które powinny być przyjmowane pod kontrolą lekarza. Uznanym specjalistą w tym zakresie jest dr Wojciech Ozimek.